Riina Aasa külastas Sambiat

MTÜ Sambia Sõbrad juhatuse esinaine Riina Aasa külastas ajavahemikul 22.12.14 - 08.01.15 Sambiat, et osaleda kodanikuühiskonna teemalistel üritustel.

Ettevõtmisi korraldas Mufulira linnas  asuva Calvary Kristliku Kiriku piiskop Benson Chiwoma koostöös Sambia riikliku noorteprogrammi juhtidega ning neist võtsid osa ka Sambia Vabariigi esindajad. Külalisi oli peale Eesti veel Kongost ja Keeniast.


Riina Aasa pidas konverentsidel neli ettekannet Eesti vabaühenduste tegevusest vanemliku hooleta laste aitamisel (MTÜ Oma Pere, MTÜ Igale Lapsele Pere, MTÜ Minu Kareenid jt), erinevate vabaühenduste tekkimisest, koostöökogemustest, Eestile osaks saanud abist välisriikide kodanikeühenduste poolt iseseisvumisperioodil ja sarnastest momentidest Eesti ja Sambia riikide kujunemisloos.

Ühiselt arutati tegevusi noortetöö paremaks korralduseks Sambias, sotsiaalmeedia võimalusi ja koostööd MTÜ Sambia Sõprade ja Calvary Kristliku Kiriku vahel, eesmärgiks leida sponsoreid Sambia orbudele koolihariduse võimaldamiseks.


Riina Aasa osalusel toimusid järgmised üritused:

 25.12.14. Calvary       Rahvusvaheline konverents

 27.12.14. Calvary Noortekonverents

01.01.15. Piirkondlike juhtide kokkutulek Kitwe linnas            

04.01.15. Piirkondlike juhtide kokkutulek  Chililabombwes                

Kokku kuulas Riina ettekandeid ca 700 inimest. 

Kiriku juhtkond sai kuuldust inspiratsiooni ja otsustas käsitleda mitmeid Riina ideid 2015.a. aprillis  toimuval üldkogul ja augustikuisel naistekonverentsil. 

Lisaks külastas MTÜ Sambia Sõbrad juhatuse esinaine Sambia koole, ettevõtteid ja kogudusi, saades kinnitust Sambia Sõprade töö vajalikkusest ja partnerite usaldusväärsusest.

Reisi toetas Kodanikuühiskonna Sihtkapital. 
Pildil Riina Aasa koos Sambia orbudega.Eelmine
Jõululoterii võitjad on selgunud
Järgmine
Miks ma Sambiasse tagasi tahan

Vastused puuduvad

Email again: