Meie Sambia koostööpartner

Kokkuvõte  All God's Children Zambia kahe aasta tegevusest.

Tänavu 5. augustil möödus kaks aastat USAst pärit meedikute Gary ja Rachel Chaney tööleasumisest misjonäridena Sambias. Varem olid nad viibinud mitu aastal samas piirkonnas lühemat aega, abistades vähekindlustatuid. Pildil kogu pere (nii lihaste kui lapsendatud laste) Luke´i, Leah´, Melinda ja Lucyga.

Pildid: Liina Peeters

Kahe aasta jooksul on siin rajatud ametlik organisatsioon All God's Children Zambia, millele õnnestus hiljuti palgata ka kohalik juht. 


Rachel Chaney tänab oma tähtpäevakirjas kõiki toetajaid ja eestpalvetajaid ning kiidab Jumalat selle eest, et kohapeal on välja kujunenud suurepärane meeskond, kellega ehitada üles jätkusuutlikku teenistust kõige nõrgemate toeks. 

Pildil  AGCZ eestvedajad.Koostööd tehakse nüüdseks juba 13 kristliku koguduse ja väikerühmaga. 

Igal nädalal kogunevad kodutute alkohoolikute grupp, tänavalaste tugirühm, naistering, rasedate teismeliste tugigrupp ning rühmad peredele suuremates ja väiksemates asulates. 

Meie Liina Peeters veab eest tüdrukute gruppe (piltidel).
Teenistuse hoole all on hetkel 25 orbu ja vähekindlustatud peret, keda varustatakse kord kuus toidu ja esmatarbekaupadega, samuti toetatakse kolme leske ja ühe krooniliselt haiget. Kümnekonnal üliõpilasel aidatakse tasuda õppimisega seonduvaid kulutusi ja üle 50 lapse saab tänu toetusele põhi-või keskkoolis käia.


Liina kirjutab näiteks kõrvaloleva pildi kohta: "Pere, kelle leidsime paar kuud tagasi nälginuna ja ilma millegita. Nüüd nad saavad iga kuu süüa, lapsed magavad madratsil ja viisime neile ka uusi riideid."  

Peatselt saab katuse alla ehitusjärgus väike haigla ääremaal Murundus (pildil), samuti on Chaneydel pooleli ravilitsentsi hankimine Sambias töötamiseks. Juba praegu aidatakse ümberkaudsete asulate abivajajaid, varustades neid muuhulgas ravimite ja abivahenditega, transporditakse vajadusel raviasutustesse ning õpetatakse terveid eluviise.Umbes hektaril kasvatatakse juurvilja (pildil) ning peetakse kanu. 

Rohkem kui sajal külaelanikul on parandatud elutingimusi veevarustuse, käimla ehitamise, katuse ja uste remondi jms näol. Ostetud on madratseid, tekke, rõivaid, aidatud kanda matusekulusid jne. Pakutakse nõustamist keerulistes eluolukordades. Neli teismelist on tänu toetusele toonud oma beebi turvaliselt ilmale haiglas ning on võimelised laste eest hoolitsema.

Pildil on Liina koos Hope´iga, kes on üks Eestist toetatavatest lastest. Poiss särab oma uue koolikotiga!Kõiki eelnimetatud suundi loodetakse sposnorite ja eestpalvetajate toel edasi arendada ja laiendada vastavalt vajadustele. Tegutsema innustab Jumala kutse armastada ligimest nagu iseennast ja sihiks on võetud minna just kõige kaitsetumate kannatajate keskele. 


Meie Sambia Sõpradena saame olla rõõmsad, et oleme pälvinud selle rahvusvahelise meeskonna usalduse. 

Meie vabatahtlik Liina Peeters (pildil paremal, keskel Rachel Chaney) on alates märtsist vabatahtlikuna töötamas koos All God's Children Zambia meeskonnaga Mufuliras, Murundus, Minambes jt Copperbelti regiooni suuremates ja väiksemates asulates. Suur tänu selle eest omakorda meie sponsoritele ja eestpalvetajatele!

Vaata ka: www.allgodschildrenkc.com


Eelmine
TV7 "Maitse misjonit" Sambia teemal
Järgmine
Jõulutervitus!

Vastused puuduvad

Email again: