Kohalike vastutus kasvab
sambia.sobrad

Sambia Sõprade partner Sambias, USA kristlik teenistus All God's Children Zambia on usaldanud oma töö juhtimise rohkem kohalikele.

All God's Children Zambia tegevjuht Rachel Chaney teatab, et alates 2018. aasta septembrist tegelevad vähekindlustatutega Mufulira linnas ja Murundu ning Minabme külades kohalike seast palgatud arst ja sotsiaaltöötaja, keda abistavad mitu vabatahtlikku (kaks neist USAst). Teenistuse tööd koordineerib kohalik, samuti on siit leitud raamatupidaja. Tegevjuhti USAs hoitakse asjade käiguga kursis.

Usaldusväärsetes kätes on ka nende perede toetamise jätkamine, kellele saadetakse kooli- ja toiduraha Eestist. Pered saavad jätkuvalt igakuist toiduabi ja kooli nimekirjas olevad lapsed võivad pärast tunde jääda veel pikapäevarühma, kus saavad täiendada inglise keele oskust, õppida tundma Piiblit ning süüa tervislikku toitu.Kolm aastat (august 2015-september 2018) Sambias elanud All God's Children Zambia eestvedajatest perekond Chaney kavatseb järgnevad kaks aastat veeta peamiselt kodus USAs, käies Sambias aeg-ajalt. Tegevjuht Rachel plaanib kahenädalast Sambia külastust 2019 veebruaris, millele peaks järgnema tulek terve perega kaheks kuuks: juuni keskelt augusti keskpaigani.

Sambia Sõprade koostööpartner All God's Children Zambia toetab vähekindlustatuid Sambias arstiabi, hariduse, toitlustuse, põllumajanduse aladel ning kogudusetöös.

Kommentaarid: 2
FpiNEqmSenVJ
QXSudwspeg 10. detsember 2019
wULTBAspMYzy
hUmYWAxG 10. detsember 2019
Email again:
Lisa kommentaar
Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: